Fundusze Europejskie
Strona główna/Żłobek/Statut Żłobka Miejskiego

Statut Żłobka Miejskiego

STATUT ŻŁOBKA MIEJSKIEGO W OLEŚNICY
Rozdział 1.
Postanowienia ogólne
§ 1. Żłobek Miejski w Oleśnicy, zwany dalej „Żłobkiem”, jest publiczną jednostką budżetową utworzoną przez Radę Miasta Oleśnicy.
§ 2. Siedziba Żłobka mieści się w Oleśnicy, przy ul. Kazimierza Wielkiego 4.
§ 3. Obszar działania Żłobka obejmuje Gminę Miasto Oleśnicę, zwaną dalej Miastem Oleśnicą.
§ 4. Organem prowadzącym Żłobek jest Miasto Oleśnica.
§ 5. Ilekroć w statucie jest mowa o rodzicach, rozumie się przez to także opiekunów prawnych oraz inne osoby, którym sąd powierzył sprawowanie opieki nad dzieckiem.
Rozdział 2.
Cele i zadania żłobka
§ 6. Celem działania Żłobka jest zapewnienie dzieciom opieki w warunkach umożliwiających ich rozwój fizyczny i psychiczny właściwy dla ich wieku.
§ 7. 1. Do zadań Żłobka należy:
1) realizacja funkcji opiekuńczej, wychowawczej oraz edukacyjnej;
2) organizowanie warunków do wszechstronnego harmonijnego rozwoju dzieci, w tym w szczególności zapewnienie właściwych warunków lokalowych z wyposażeniem dostosowanym do wieku i potrzeb rozwojowych dzieci;
3) organizowanie i prowadzenie zajęć opiekuńczo - wychowawczych, edukacyjnych dostosowanych do wieku dzieci i stymulujących ich rozwój;
4) współpraca z rodzicami w zakresie wychowania dziecka oraz pomoc w rozpoznawaniu możliwości rozwojowych dziecka;
5) dbanie o bezpieczeństwo i zdrowie dzieci na terenie żłobka;
6) współdziałanie z instytucjami działającymi na rzecz wszechstronnego rozwoju dziecka.
2. Zadania wymienione w ust. 1 Żłobek realizuje poprzez:
1) prowadzenie zajęć opiekuńczo - wychowawczych i edukacyjnych uwzględniających rozwój psychiczny i fizyczny dziecka właściwy dla jego wieku;
2) prowadzenie zajęć zabawowych z elementami edukacji z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb dziecka oraz wspomaganie rodziny w wychowaniu dziecka, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych – ze szczególnym uwzględnieniem rodzaju niepełnosprawności;
3) wykonywanie czynności związanych z profilaktyczną opieką pielęgniarską, udzielanie pomocy w nagłym zachorowaniu.
Rozdział 3.
Warunki przyjmowania dzieci
§ 8. 1. Do Żłobka przyjmowane są dzieci zamieszkałe na terenie Miasta Oleśnicy.
2. Do Żłobka może być przyjęte dziecko spoza terenu Miasta Oleśnicy, jeżeli Żłobek dysponuje wolnymi miejscami. Dziennik Urzedowy Województwa Dolnoslaskiego – 2 – Poz. 690
3. Rekrutacja dzieci do Żłobka odbywa się w terminie ustalonym przez organ prowadzący w porozumieniu z Dyrektorem Żłobka.
4. Proces rekrutacji winien być prowadzony w zakresie ilości i wieku dzieci przyjmowanych do Żłobka z uwzględnieniem ograniczeń wynikających z bieżących warunków technicznych i organizacyjnych Żłobka i wynikających z nich możliwości zapewnienia odpowiednich warunków bytowych dzieci.
5. Nabór rekrutacyjny jest prowadzony na wniosek rodzica/ów, prawnego/ych opiekuna/ów dziecka złożony drogą elektroniczną. Nabór prowadzony jest w terminach ogłaszanych każdego roku na Portalu Edukacyjnym Miasta Oleśnicy: www.e-oswiata.olesnica.pl. Dodatkowo jest możliwość złożenia wniosku na Portalu poza okresem naborów opcja: „Wniosek o naborze w trakcie trwania roku szkolnego”.
6. Listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych do Żłobka podawane są zgodnie z Regulaminem Rekrutacji dzieci do Żłobka Miejskiego w Oleśnicy.
7. Przyjęcia dzieci do Żłobka dokonuje Komisja Rekrutacyjna powołana przez Dyrektora Żłobka. W przypadku, gdy liczba dzieci zgłoszonych jest mniejsza od liczby miejsc, Dyrektor może odstąpić od powoływania Komisji Rekrutacyjnej.
8. Od decyzji Komisji Rekrutacyjnej przysługuje rodzicom prawo do odwołania w terminie 14 dni do Komisji Odwoławczej powołanej przez organ prowadzący.
9. W pierwszej kolejności do Żłobka są przyjmowane dzieci:
1) z rodzin wielodzietnych,
2) niepełnosprawne,
3) zamieszkujące z jednym rodzicem,
4) których rodzice/opiekunowie prawni pracują lub wykonują pracę na podstawie umowy cywilno-prawnej lub uczą się w trybie stacjonarnym lub prowadzą gospodarstwo rolne/działalność gospodarczą – kryterium to stosuje się również do rodzica/opiekuna prawnego samotnie wychowującego kandydata do Żłobka,
5) których rodzeństwo już korzysta z opieki lub również ubiega się o przyjęcie do Żłobka,
6) których rodzeństwo uczęszczało wcześniej do Żłobka.
7) poddane szczepieniom ochronnym określonym w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 18 sierpnia 2011 r. w sprawie obowiązujących szczepień ochronnych lub u których lekarskie badanie kwalifikacyjne dały podstawę do długotrwałego odroczenia obowiązkowego szczepienia ochronnego.
10. Szczegółowy opis rekrutacji kandydatów do Żłobka i zasady ustalania pierwszeństwa przyjęć określone są w Regulaminie Rekrutacji do Żłobka stanowiącym załącznik do niniejszego statutu.
11. Odwołanie od decyzji Komisji Rekrutacyjnej wnosi się do Komisji Odwoławczej za pośrednictwem Komisji Rekrutacyjnej, która po zapoznaniu się z treścią odwołania może zmienić swoją decyzję, a jeżeli nie znajdzie ona podstawy do zmiany decyzji, odwołanie przekazuje niezwłocznie, w terminie nie dłuższym niż 7 dni, do Komisji Odwoławczej wraz z pisemnym uzasadnieniem swojego stanowiska.
12. Przy zgłaszaniu do Żłobka dziecka niepełnosprawnego rodzice powinni dostarczyć:
1) orzeczenie o niepełnosprawności określające poziom rozwoju psychofizycznego dziecka;
2) zaświadczenie lekarza specjalisty określające stan zdrowia dziecka.
14. Przed oddaniem dziecka do Żłobka konieczne jest przedłożenie przez rodziców zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego brak przeciwwskazań zdrowotnych do korzystania z opieki żłobkowej.
15. W przypadku nieobecności dziecka w Żłobku dyrektor żłobka może przyjąć na miejsce tego dziecka na czas jego nieobecności inne dziecko, na podstawie umowy z jego rodzicami.
Rozdział 4.
Zasady ustalania opłat za pobyt i wyżywienie w Żłobku
§ 9. 1. Opieka nad dzieckiem w Żłobku jest odpłatna i odpłatność ta obejmuje koszty pobytu i wyżywienia dziecka ustalone przez Radę Miasta w drodze uchwały. Dziennik Urzedowy Województwa Dolnoslaskiego – 3 – Poz. 690
2. Żłobek zapewnia przybywającym w nim dzieciom wyżywienie zgodne z wymogami dla danej grupy wiekowej wynikającymi z aktualnych norm żywienia dla populacji polskiej, opracowanych przez Instytut Żywności i Żywienia im. prof. dra med. Aleksandra Szczygła w Warszawie.
Rozdział 5.
Zasady udziału rodziców w zajęciach prowadzonych w Żłobku
§ 10. 1. W żłobku może funkcjonować Rada Rodziców.
2. Rada Rodziców może opiniować funkcjonowanie pracy żłobka.
3. Rada Rodziców może sprawować nadzór nad funkcjonowaniem pracy żłobka.
4. W zajęciach prowadzonych w żłobku mogą brać udział rodzice dzieci uczęszczających do żłobka, należy jednak pamiętać, że powinni oni posiadać orzeczenie lekarskie o braku przeciwskazań do pracy z dziećmi.
Rozdział 6.
Organy Żłobka
§ 11. 1. Żłobkiem kieruje Dyrektor.
2. Do obowiązków Dyrektora Żłobka należy:
1) kierowanie działalnością Żłobka i wykonywanie zadań statutowych;
2) reprezentowanie Żłobka na zewnątrz;
3) pełnienie funkcji pracodawcy wobec pracowników Żłobka;
4) zapewnienie bezpieczeństwa i opieki wychowawczo-edukacyjnej nad dziećmi;
5) prawidłowe gospodarowanie powierzonym mieniem;
6) sporządzanie rocznego planu finansowego Żłobka.
3. Czynności z zakresu prawa pracy dotyczące Dyrektora Żłobka dokonuje Burmistrz Miasta Oleśnicy.
4. Wynagrodzenie i nagrody Dyrektora Żłobka ustala Burmistrz Miasta Oleśnicy.
Rozdział 7.
Struktura organizacyjna
§ 12. Dyrektor Żłobka w trybie zarządzenia wprowadza w życie Regulamin organizacyjny, Regulamin pracy oraz Regulamin wynagradzania pracowników, po uprzednim uzyskaniu pozytywnej opinii Burmistrza Miasta Oleśnicy co do treści tych regulaminów.
Rozdział 8.
Gospodarka finansowa
§ 13. 1. Gospodarka finansowa Żłobka jest prowadzona na zasadach określonych w ustawie z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 869 z późn. zm.)
2. Podstawą gospodarki finansowej Żłobka jest roczny plan finansowy.
3. Obsługę organizacyjną, administracyjną i finansową Żłobka prowadzi Zespół Oświaty Samorządowej w Oleśnicy.
Rozdział 9.
Nadzór i kontrola
§ 14. 1. Nadzór nad działalnością Żłobka sprawuje Burmistrz Miasta Oleśnicy.
2. Burmistrz Miasta Oleśnicy dokonuje kontroli działalności Żłobka na podstawie odrębnych przepisów.
Rozdział 10.
Postanowienia końcowe
§ 15. Żłobek podlega wpisowi do rejestru Żłobków i klubów dziecięcych prowadzonego przez Burmistrza Miasta Oleśnicy.
§ 16. Zmian Statutu Żłobka dokonuje się w trybie właściwym dla jego nadania. Dziennik Urzedowy Województwa Dolnoslaskiego – 4 – Poz. 690


Załącznik do Statutu Żłobka Miejskiego w Oleśnicy
REGULAMIN REKRUTACJI DZIECI DO ŻŁOBKA MIEJSKIEGO W OLEŚNICY
Podstawa prawna:
- Ustawa z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (t. j. Dz. U. z 2016 r. poz. 157 z późn. zm.).
- Statut Żłobka Miejskiego w Oleśnicy.
- Uchwały Rady Miasta Oleśnicy nr XX/158/2016 z dnia 29 kwietnia 2016 r. z późn. zm.
ROZDZIAŁ 1.
POSTANOWIENIA OGÓLNE
§ 1. 1. Regulamin Rekrutacji do Żłobka Miejskiego w Oleśnicy, zwany dalej „Regulaminem”, określa zasady przyjmowania kandydatów do żłobka zwanego dalej „Żłobkiem”, tryb postępowania rekrutacyjnego, kryteria naboru, rodzaj dokumentów niezbędnych w postępowaniu rekrutacyjnym oraz zakres uprawnień i obowiązków Komisji Rekrutacyjnej.
2. Rekrutacja do Żłobka prowadzona jest na wolne miejsca. Informację o liczbie wolnych miejsc na dany rok szkolny ze wskazaniem wieku dzieci, które mogą być przyjęte do Żłobka z uwzględnieniem ograniczeń wynikających z bieżących warunków technicznych i organizacyjnych Żłobka i wynikających z nich możliwości zapewnienia odpowiednich warunków bytowych dzieci, podaje do publicznej wiadomości dyrektor Żłobka. Informacja umieszczana jest na Portalu Edukacyjnym Miasta Oleśnica. Informacja podawana jest przed terminem rekrutacji, po rozpatrzeniu deklaracji rodziców o kontynuowanie edukacji w Żłobku przez dzieci uczęszczające już do Żłobka.
3. Ze świadczeń Żłobka mogą korzystać dzieci, które zamieszkują na terenie Miasta Oleśnica.
4. Do Żłobka może być przyjęte dziecko spoza terenu Miasta Oleśnicy, jeżeli Żłobek dysponuje wolnymi miejscami.
5. Dzieci w Żłobku zapisywane są do grup według ich zbliżonego wieku oraz rozwoju psychofizycznego.
6. Postępowanie rekrutacyjne przeprowadza Komisja Rekrutacyjna, powoływana przez dyrektora Żłobka a odwołania od decyzji tej Komisji rozpatruje Komisja Odwoławcza powoływana przez organ prowadzący
§ 2. 1. Ilekroć w Regulaminie jest mowa o:
1) Żłobku – należy rozumieć Żłobek Miejski w Oleśnicy,
2) Dyrektorze – należy rozumieć Dyrektora Żłobka Miejskiego w Oleśnicy,
3) Komisji Rekrutacyjnej – należy rozumieć komisję powołaną przez Dyrektora Żłobka w celu przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego,
4) Komisji Odwoławczej - należy rozumieć komisję powołaną przez organ prowadzący w celu rozpatrywania odwołań od decyzji Komisji Rekrutacyjnej w ramach postępowania rekrutacyjnego,
5) kryteriach– należy przez to rozumieć kryteria określone w Statucie Żłobka i w § 6 poniżej,
6) liście przyjętych – należy przez to rozumieć listę kandydatów, którzy zostali zakwalifikowani przez Komisję Rekrutacyjną i złożyli wymagane dokumenty we właściwym czasie,
7) liście nieprzyjętych – należy rozumieć listę dzieci niezakwalifikowanych do przyjęcia z powodu braków formalnych w dokumentacji rekrutacyjnej lub z powodu otrzymania niższej liczby punktów niż minimalna wartość kwalifikująca do przyjęcia,
8) wielodzietności rodziny – należy przez to rozumieć rodzinę wychowującą troje i więcej dzieci,
9) rodzicach - rozumie się rodziców, prawnych opiekunów i rodziców zastępczych, Dziennik Urzedowy Województwa Dolnoslaskiego – 5 – Poz. 690
10) wniosku o przyjęcie – należy rozumieć dokument opracowany na potrzeby rekrutacji zamieszczony na Portalu Edukacyjnym Miasta Oleśnicy www.e-oswiata.olesnica.pl.
ROZDZIAŁ 2.
ZASADY REKRUTACJI
§ 3. 1. Do żłobka prowadzonego przez Miasto Oleśnica przyjmowane są dzieci w wieku i ilości zgodnej z informacją o liczbie wolnych miejsc na dany rok szkolny podanej do publicznej wiadomości przez dyrektora Żłobka, o której mowa w § 1 ust. 2 niniejszego Regulaminu.
2. Postępowanie rekrutacyjne jest prowadzone na wniosek rodzica/ów, prawnego/ych opiekuna/ów dziecka złożony drogą elektroniczną. Nabór prowadzony jest w terminach ogłaszanych każdego roku na Portalu Edukacyjnym Miasta Oleśnicy: www.e-oswiata.olesnica.pl . Dodatkowo jest możliwość złożenia wniosku na Portalu poza okresem naborów opcja; „Wniosek o naborze w trakcie trwania roku szkolnego”.
3. Wniosek o przyjęcie - nabór elektroniczny oraz wzory oświadczeń i deklaracji są dostępne na Portalu Edukacyjnym Miasta Oleśnica.
4. Przy rekrutacji nie jest brana pod uwagę kolejność zgłoszeń wniosków.
5. Godziny pobytu dziecka w żłobku zadeklarowane we wniosku są wiążące przy podpisywaniu umowy.
6. Po ogłoszeniu wyników rekrutacji rodzic dziecka zobowiązany jest do podpisania umowy w sprawie świadczenia usług przez publiczny żłobek na dany rok szkolny w wyznaczonym terminie. Odmowa zawarcia przedmiotowej umowy równoznaczna jest z rezygnacją z usług Żłobka.
§ 4. 1. Przebieg rekrutacji dzieci do żłobka obejmuje:
1) określenie liczby wolnych miejsc w żłobku,
2) wprowadzenie oferty do Portalu Edukacyjnego Miasta Oleśnicy,
3) otwarcie rekrutacji i wprowadzanie wniosków przez rodziców (otwarcie systemu: Nabory – na Portalu Edukacyjnym Miasta),
4) wprowadzanie wniosków przez placówkę (wnioski dostarczone przez rodziców),
5) dostarczenie przez rodziców wymaganych oświadczeń i dokumentów potwierdzających prawdziwość podanych we wniosku informacji,
6) weryfikacja przez Komisję Rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do Żłobka i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym,
7) podanie do publicznej wiadomości przez Komisję Rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych,
8) podanie do publicznej wiadomości przez Komisję Rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych,
9) podpisanie umowy w sprawie świadczenia usług Żłobka z rodzicami kandydatów,
10) rekrutacja uzupełniająca,
11) ogłoszenie list dzieci przyjętych z rekrutacji uzupełniającej.
2. Terminy czynności wymienionych w punktach od 3 do 11 podaje się do publicznej wiadomości każdego roku na Portalu Edukacyjnym Miasta Oleśnica: www.e-oswiata.olesnica.pl do końca stycznia roku, którego dotyczy rekrutacja.
§ 5. 1. Rodzice dzieci kontynuujących uczestniczenie w zajęciach organizowanych przez Żłobek Miejski w Oleśnicy składają deklarację o kontynuowaniu edukacji żłobkowej (zał. nr 1 do Regulaminu).
2. W przypadku, gdy dziecko korzystające z rekrutacji nie zostanie przyjęte do Żłobka, zostanie ono umieszczone na tzw. liście rezerwowej dzieci oczekujących na przyjęcie do Żłobka. Wnioski złożone przez rodziców w rekrutacji podstawowej biorą udział w rekrutacji uzupełniającej w przypadku wolnych miejsc w żłobku.
3. Jeżeli w trakcie roku zwalnia się miejsce, Dyrektor Żłobka zawiadamia kolejną osobę z listy rezerwowej o możliwości przyjęcia dziecka i uzgadnia dokładny termin i warunki przyjęcia. Dziennik Urzedowy Województwa Dolnoslaskiego – 6 – Poz. 690
§ 6. 1. Do Żłobka przyjmuje się kandydatów zamieszkałych na terenie Miasta Oleśnicy, z zastrzeżeniem postanowienia § 1 ust. 4 niniejszego Regulaminu.
2. W przypadku większej liczby kandydatów spełniających warunek, o którym mowa w ust. 1, niż wolnych miejsc w Żłobku przeprowadza się postępowanie rekrutacyjne.
3. W postępowaniu rekrutacyjnym uwzględnia się następujące kryteria:
1) wielodzietność rodziny kandydata – troje i więcej dzieci - 50 pkt,
2) niepełnosprawność kandydata - 50 pkt,
3) dziecko zamieszkuje tylko z jednym z rodziców – 3 pkt,
4) oboje rodziców/opiekunów prawnych bądź jeden z rodziców samotnie wychowujący kandydata do Żłobka pracuje lub wykonuje pracę na podstawie umowy cywilno- prawnej lub uczy się w trybie stacjonarnym lub prowadzi gospodarstwo rolne/działalność gospodarcza – 10 pkt,
5) rodzeństwo kandydata korzysta z opieki Żłobka lub również ubiega się o przyjęcie do Żłobka – 5 pkt,
6) rodzeństwo kandydata uczęszczało wcześniej do Żłobka – 5 pkt,
7) kandydat poddany został szczepieniom ochronnym określonym w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 18 sierpnia 2011 r. w sprawie obowiązujących szczepień ochronnych lub lekarskie badanie kwalifikacyjne dały podstawę do długotrwałego odroczenia obowiązkowego szczepienia ochronnego – 5 pkt.
ROZDZIAŁ 3.
WYMAGANA DOKUMENTACJA NA POTRZEBY REKRUTACJI
§ 7. 1. Dokumenty składane przez rodziców do Żłobka to:
1) Wprowadzony drogą elektroniczną „wniosek”;
2) Orzeczenie o niepełnosprawności, orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na niepełnosprawność kandydata;
3) Oświadczenie o wielodzietności (zał. nr 2);
4) Zaświadczenie pracodawcy o zatrudnieniu lub zaświadczenie o wykonywaniu pracy na podstawie umowy cywilno-prawnej, lub zaświadczenie szkoły/uczelni wyższej potwierdzające naukę w trybie dziennym, lub oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego o prowadzeniu działalności gospodarczej lub gospodarstwa rolnego lub działalności osobistej jako wspólnik spółki osobowej z każdorazowym wskazaniem nazwy i siedziby tej działalności (zał. nr 3). W przypadku rodzica/opiekuna prawnego samotnie wychowującego kandydata do Żłobka, oświadczenie o samotnym wychowywaniu tego kandydata (zał. nr 4);
5) Oświadczenie o uczęszczaniu do Żłobka rodzeństwa kandydata w roku szkolnym, którego dotyczy rekrutacja (zał. nr 5);
6) Oświadczenie potwierdzające, że rodzeństwo kandydata uczęszczało wcześniej do Żłobka (zał. nr 6);
7) Oświadczenie potwierdzające kandydowanie do Żłobka również rodzeństwa kandydata (zał. nr 7),
8) Oświadczenie o miejscu zamieszkania każdego z rodziców i dziecka (zał. nr 8)
9) Oświadczenie o odbyciu szczepień ochronnych określonych w Rozporządzeniu Ministra zdrowia z dnia 18 sierpnia 2011 r. w sprawie obowiązujących szczepień ochronnych lub oświadczenie o lekarskim badaniu kwalifikacyjnym dającym podstawę do długotrwałego odroczenia obowiązkowego szczepienia ochronnego (zał. nr 9).
2. Dokumenty, o których mowa w § 7 ust. 1 pkt 2) poświadcza za zgodność z oryginałem rodzic/opiekun prawny kandydata do Żłobka. Przy składaniu kopii ma on obowiązek przedstawić do wglądu oryginały tych dokumentów.
3. Przewodniczący Komisji Rekrutacyjnej może żądać od rodziców/opiekunów dokumentów potwierdzających okoliczności zawarte w oświadczeniach. Przewodniczący Komisji Rekrutacyjnej wskazuje termin dostarczenia żądanych potwierdzeń. Dziennik Urzedowy Województwa Dolnoslaskiego – 7 – Poz. 690
4. Przewodniczący Komisji Rekrutacyjnej w celu potwierdzenia okoliczności zawartych w oświadczeniach może zwrócić się do Burmistrza Miasta Oleśnicy o potwierdzenie tych okoliczności przez instytucje posiadające te informacje.
5. Odmowa przedłożenia dokumentów, o które przedłożenie zwrócił się Przewodniczący Komisji Rekrutacyjnej, jest równoznaczna z rezygnacją z udziału w rekrutacji, natomiast odmowa lub niedostarczenie innych dokumentów pozbawia możliwości korzystania z pierwszeństwa przyjęcia określonego w kryteriach naboru.
§ 8. 1. Dokumenty stanowiące podstawę rekrutacji to:
1) imienne wykazy dzieci, których rodzice złożyli deklarację o kontynuowaniu pobytu w żłobku,
2) wprowadzone przez rodziców drogą elektroniczną wnioski (zaakceptowane przez jednostkę),
3) oświadczenia i inne dokumenty złożone przez rodziców w Żłobku potwierdzające prawdziwość informacji podanych we wniosku,
4) wykaz miejsc w Żłobku.
ROZDZIAŁ 4.
PROCEDURA ODWOŁAWCZA
§ 9. 1. W terminie 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych rodzic kandydata nieprzyjętego może wystąpić do Komisji Rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia kandydata do żłobka.
2. Komisja Rekrutacyjna sporządza uzasadnienie w terminie 5 dni od dnia wystąpienia rodzica z wnioskiem. Uzasadnienie zawiera przyczyny odmowy przyjęcia, w tym najniższą liczbę punktów, która uprawniała do przyjęcia, oraz liczbę punktów, którą kandydat uzyskał w postępowaniu rekrutacyjnym.
3. Rodzic może wnieść do dyrektora żłobka odwołanie od rozstrzygnięcia Komisji Rekrutacyjnej w terminie 7 dni od daty otrzymania uzasadnienia.
Dyrektor rozpatruje odwołanie od rozstrzygnięcia Komisji Rekrutacyjnej w terminie 7 dni od daty otrzymania odwołania. Na rozstrzygnięcie dyrektora przedszkola służy skarga do sądu administracyjnego.
ROZDZIAŁ 5.
PRZEPISY KOŃCOWE
1. Kandydaci zamieszkali poza Miastem Oleśnicą mogą być przyjęci do żłobka, jeżeli po przeprowadzeniu obu etapów postępowania rekrutacyjnego Żłobek nadal dysponuje wolnymi miejscami w placówce.
2. Niniejszy Regulamin wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.
Załączniki:
1. Deklaracja o kontynuowaniu pobytu w żłobku,
2. Oświadczenie o wielodzietności,
3. Oświadczenie o prowadzeniu gospodarstwa rolnego/działalności gospodarczej,
4. Oświadczenie o samotnym wychowywaniu kandydata do Żłobka Miejskiego w Oleśnicy,
5. Oświadczenie o uczęszczaniu do Żłobka Miejskiego w Oleśnicy rodzeństwa kandydata w roku szkolnym,
6. Oświadczenie potwierdzające, że rodzeństwo kandydata uczęszczało wcześniej do Żłobka Miejskiego w Oleśnicy,
7. Oświadczenie potwierdzające kandydowanie do Żłobka Miejskiego w Oleśnicy rodzeństwa kandydata,
8. Oświadczenie o miejscu zamieszkania rodziców/opiekunów i kandydata do Żłobka Miejskiego w Oleśnicy.
9. Oświadczenie o poddaniu kandydata do Żłobka obowiązkowym szczepieniom.

do góry